Kategoria: Lampy bakteriobójcze

Lampy bakteriobójcze emitują promienie ultrafioletowe które sterylizują powietrze z mikroorganizmów, w tym bakterii. Eksperci ostrzegają jednak, że jest to narzędzie, którym powinni się posługiwać osoby w tym przeszkolonebo przy nieodpowiednim użytkowaniu może być dla ludzi bardzo niebezpieczne.

Jednak, co ważne, lampy oczyszczające promieniami UV, służą wyłącznie do odkażania powietrza w pomieszczeniach. Pod żadnym pozorem nie mogą mieć kontaktu z człowiekiem czy ze zwierzętami domowymi. Zobacz tutaj: http://www.euro-medical.pl/lampy-bakteriobojcze poznaj nasze lampy i ich ceny.

Powszechną praktyką na salach oddziałowych, w gabinetach dentystycznych czy kosmetycznych, jest sterylizacja wnętrz za pomocą lamp UV. Ma to na celu wyeliminowanie bakterii i wirusów głównie z powietrza. Każdemu kupującemu przypominamy że, silne oddziaływanie mogłoby zaszkodzić personelowi i pacjentom, dlatego przed włączeniem urządzenia należy zadbać, aby wszyscy opuścili napromieniowywane pomieszczenie.
Pamiętajmy że takie lampy mogą działać tylko i wyłącznie pod nieobecność ludzi. Promieniowanie UV jest bowiem niebezpieczne dla oczu i skóry.

Czy lampy bakteriobójcze zabijają wirusy?
Tak – lampy bakteriobójcze UV zabijają do 99,9% wszystkich wirusów, bakterii zawieszonych w powietrzu i zarodników pleśni. Lampy bakteriobójcze mają współczynnik niszczenia patogenów wyższy niż wskaźnik 99%. Ze względu na swoją skuteczność są one obecnie niezwykle przydatne w szpitalach, laboratoriach medycznych, ośrodkach opieki dla osób starszych, posterunkach straży pożarnej i policji, lotniskach, ale można je również stosować w szkołach, budynkach rządowych, budynkach biurowych i hotelach.

Czy światło lampy bakteriobójczej UV jest niebezpieczne?
Używanie światła UV w domu jest nieszkodliwe, o ile podejmowane są właściwe środki bezpieczeństwa.
Słońce promieniuje światłem UVC, które ma krótszą długość fali niż światło, które można wykryć. To powoduje powstawanie bolesnych oparzeń słonecznych. Długotrwałe prześwietlenie może prowadzić do zmarszczek, raka skóry i problemów z oczami.

Rodzaj światła zastosowanego w systemie lampy bakteriobójczej jest mocniejszy, dlatego ważne jest, aby zachować szczególne zasady bezpieczeństwa. Nigdy nie powinieneś patrzeć prosto w światło lampy bakteriobójczej ani pozwolić, by odsłonięta skóra była napromieniowana przez jej światło.

Lampa bakteriobójcza NBV 2×30

Przez ALLMART

W celu zapewnienia najwyższej jakości sterylizacji pomieszczeń stosuje się szeroką gamę różnych towarów i urządzeń. Za jedną z najprostszych i najskuteczniejszych…