Szukasz aparat ekg do swojej kliniki? – Porady

19 lutego, 2021 Off Przez ALLMART

ELEKTROKARDIOGRAF? 

Potrzebujesz aparau z interpretacją czy bez niej? Czy musi być przenośny? Czy musi się łączyć z innym sprzętem? Ile kosztuje elektrokardiograf?. Ile kosztują materiały eksploatacyjne i akcesoria? Są to ważne pytania, które trzeba zadać przy zakupie aparatu EKG. Najważniejsze jest jednak znalezienie niezawodnego i niedrogiego aparatu EKG, który spełni Twoje potrzeby. Polecamy: http://polecane24.pl/aparaty-ekg/

Ten przewodnik pomoże ci zrozumieć podstawy, pomoże ci wybrać odpowiedni elektrokardiograf – Innymi słowy: Pomoże Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję o zakupie.


Co to jest aparat EKG? Szybkie spojrzenie wstecz.

W 1901 roku Willem Einthoven, holenderski lekarz, skonstrułował pierwszy praktyczny elektrokardiograf za pomocą galwanometru sznurkowego. Einthoven otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 1924 r. Za pracę w elektrokardiografii.

W 1927 r. General Electric Company (GE) opracował swoja wersję elektrokardiografu z wykorzystaniem lampowych wzmacniaczy próżniowych z lampą i lustrem, które śledziły impulsy elektryczne na błonie.

Stosując te same podstawowe zasady co te wczesne aparaty EKG, współczesne urządzenia ewoluowały w kompaktowe systemy półprzewodnikowe. Istnieją  przenośne maszyny EKG wystarczająco lekkie, aby można je było łatwo przenosić między oddziałami szpitalnymi. Niektóre z nich zawierają wspomaganą komputerowo interpretację normalnych i nienormalnych wyników EKG. Większość ma zintegrowane drukarki i ekrany dotykowe LCD o wysokiej rozdzielczości. Niektóre z nich są nawet poręczne, dzięki czemu dzisiejsze modele są szybsze i bardziej przenośne niż kiedykolwiek wcześniej.

Polecamy aparaty ekg firmy: https://euro-medical.pl/aparaty-ekg

Aparat EKG 1200G

EKG przenośny 12 – kanałowy elektrokardiograf o zawartej konstrukcji, z wydrukiem 3/6/12 badań na papierze termicznym 210mm, wyposażony w ekran LCD 8″, polskie język, automatyczną interpretację, wbudowanym akumulatorem zasilający na 90 minut pracy lub 4 h czuwania. Aparat posiada wejście USB, dzięki któremu może połączyć się z komputerem. EKG łatwy i bardzo prosty w obsłudze przeznaczony do placówek służby zdrowia oraz gabinetów ginekologicznych czy położniczych.

 

W standardzie Aparat posiada:

• EKG 1200G

• komplet elektrod do aparatu

• zasilający przewód, oraz wejście na USB

• żel do EKG

• znacznik pacjentki

• rolka papieru 210 mm

• software

• książeczkę z opisem użytkowania aparatu

 

Opcje dodotkowe;

• Wózek pod EKG