Funkcje i możliwości Kardiomonitora – w okresie COVID-19

23 stycznia, 2021 Off Przez ALLMART

Funkcje i możliwości monitora pacjenta – w okresie COVID-19

Kardiomonitory mierzą, dystrybuują i pokazują kombinacje wartości biometrycznych, takich jak tętno, SPO2, ciśnienie krwi, temperatura. Kardiomonitory o dużych możliwościach są zwykle używane w szpitalach i klinikach, aby zapewnić chorym opiekę na nowoczesnym poziomie. Kardiomonitory przenośne są kompaktowe i energooszczędne. Dzięki temu mogą być używane na każdym oddziale a również przez ratowników medycznych w celu oceny diagnozy w terenie, umożliwienia monitorowania i przesyłania danych do pracowników służby zdrowia w innych lokalizacjach.

Lekarze i pracownicy służby zdrowia rutynowo monitorują cztery główne parametry życiowe: TEMP, tętno, częstość oddechów i NIBP. 

Wieloparametrowe monitory pacjenta wspomagają prowadzenie chorych w gabinetach lekarskich, przychodniach, szpitalnych salach operacyjnych oraz podczas transportu pogotowia ratunkowego. Kardiomonitory służą do monitorowania osób dorosłych, dzieci i noworodków.


Jedne parametry życiowe mogą być najważniejsze do diagnozowania w różnych sytuacjach krytycznych. Na przykład pomiar SpO2 („nasycenie tlenem obwodowym”) jest wymagany podczas operacji i na sali wybudzeń, aby zapewnić właściwą opiekę nad pacjentem. Pomiar Sp02 jest nieoceniony na etapie pierwszej diagnostyki osób zakażonych na COVID-19.

Polecamy kardiomonitory: https://euro-medical.pl/kardiomonitory

Kardiomonitory zapewniają wymagany widok złożony na pierwszy rzut oka. Wiele z nich obejmuje konfigurowalne ustawienia parametrów życiowych oraz wymagalne alarmy dźwiękowe i wizualne. Dostępne sąIstnieją różne rozmiary, z różną liczbą monitorowanych parametrów. Możliwość przenoszenia i możliwości wielokrotnego użytku zapewniają dobry stosunek ceny do wydajności, eliminując wymóg stosowania wielu typów monitorów. Monitor pacjęta zapewnia zespołom opieki więcej informacji, których potrzebują, będąc przy chorym.

Funkcje i możliwości Kardiomonitora

Kardiomonitory są czasami nazywane monitorami czynności życiowych, monitorami EKG lub monitorami znieczulenia. Niezależnie od użytej nazwy, wieloparametrowy charakter i przenośność sprawiają, że wszystkie kardiomonitory oferowane przez Euro-Medical Żywiec są przydatne w różnych ustawieniach.

Wybierz kardiomoniotr, który najlepiej spełniają Twoje potrzeby kliniczne.

Podstawowe funkcje i korzyści dostępne w określonych modelach obejmują:

– Kompaktowe i łatwe w transporcie

– Łatwe przekształcanie podstawowych  parametrów życiowych: salę operacyjną na monitor przyłóżkowy

– Przenośność w celu wsparcia ambulatoryjnej pracy w terenie

– Obsługa wielojęzycznego interfejsu operacyjnego

– Ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości z regulacją kontrastu

– Konfigurowalne wyświetlanie żądanych parametrów życiowych

– Obliczanie dawki leku

– Przechowywanie indywidualnych danych pacjenta  (niektóre do 360 godzin). Opcjonalna możliwość przechowywania danych na karcie SD

– Wbudowany port USB

– Zainstalowana technologia WAN lub port LAN do transmisji danych w czasie rzeczywistym

– Możliwość pracy w sieci z centralną stacją monitorującą

– Opcjonalna drukarka umożliwiająca drukowanie parametrów w czasie rzeczywistym

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego produktu do swoich potrzeb, nie wahaj się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy. Euro-Medical tel: 33-444-60-70 lub mailowo: biuro[@]euro-medical.pl